Zastanawialiście się kiedyś po co uczymy się przemówień publicznych? Motywy są różne, niektórzy wiążą swoją przyszłość z przemawianiem a niektórzy chcą być bardziej otwarci dla ludzi.
Nieważne jaki jest cel, w każdym aspekcie można zdobyć wiele umiejętności. W końcu narzędziem jakim jest “mowa” posługujemy się na co dzień. Każdy z nas uczestniczy w rozmowach o pracę, negocjacjach czy też komunikacji z członkami zespołu. Umiejętność przemawiania dodaje nam pewności siebie i obniża stres w sytuacjach z którymi mamy do czynienia na co dzień. Pomaga również, jasno i konstruktywnie wyrażać własne zdanie.
Ścieżki edukacyjne
Każdy członek klubu realizuje swoje cele wyznaczone przez 1 z 13 dostępnych ścieżek edukacyjnych. Każdy wg. własnego tempa i kolejności. Ścieżki edukacyjne nie narzucają nam tematu – mówisz o czym tylko chcesz. Masz jednak do zrealizowania różne projekty w ramach wybranej ścieżki. Praca z trudną publicznością? Przekazanie nieznanych dla wielu do tej pory informacji? Zrozumienie swojego stylu liderskiego? To tylko niektóre z nich.
Każda nowa osoba zaczyna swoją przygodę z przemówienia publicznymi od tzw. Ice breakera. Mowa ta ma na celu przedstawienie się i umożliwienie poznania się reszcie członków klubu a to wszystko trzeba zmieścić w przedziale 4-6 min. Średnia długość większości mów to 5-7 min. To duże wyzwanie, aby przekazać wszystkie informacje w takim czasie a do tego zadbać o strukturę i klarowność wypowiedzi. Na wyższych poziomach zaczynają się również i 20 minutowe przemówienia. Każdy mówca ma swojego ewaluatora, który zapowiada go na scenie czym samym już buduje mu autorytet a także przekazuje mu szczegółową informację zwrotną.
Mówca dodatkowo dostaje pisemny feedback od każdego uczestnika spotkania a także zespołu oceniającego. Dzięki temu dowiaduje się jakie są jego mocne strony a także nad czym powinien jeszcze popracować. W ten sposób w pozytywnej i przyjaznej atmosferze zdobywamy umiejętności krasomówcze. Bezpieczne środowisko nauki niesamowicie sprzyja naszemu rozwojowi.